майстерня 9-10 грудня 2014 р. фото 1     9-10 грудня 2014 року у рамках проекту було проведено круглий стіл – майстерню «Проблеми гетерогенності в організації освітнього процесу».
Захід було організовано проектними командами Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова та Дитячого Соціально-реабілітаційного центру «Сонячне світло» (смт. Требухів Київської області). Останній виступив гостинною базою для проведення майстерні.

Головною метою заходу було обговорити проблему викладання в умовах гетерогенності з менеджерами освіти, поінформувати громадськість про ті завдання, які виконуються в цьому напрямі в рамках проекту.

До участі у зустрічі було запрошено директорів та заступників директорів шкіл та гімназій м. Києва, методистів з інклюзивної освіти та психологічної служби районних науково-методичних центрів, представників департаменту освіти міста Києва, викладачів НПУ імені М.П.Драгоманова, працівників ДСРЦ «Сонячне світло». Модератором круглого столу виступила завідувач Науково-дослідної лабораторії освітніх компетенцій в умовах гетерогенності НПУ імені М.П.Драгоманова, кандидат психологічних наук Зоя Гаркавенко.

У програмі круглого столу було проведено декілька основних подій:
- презентація проекту ТЕМПУС та результатів дослідження освітніх потреб учнів, яке проводилось у квітні-травні 2014 року,
- презентація результатів дослідження готовності педагогічних працівників до роботи в умовах гетерогенності, яке проводилось у вересні-жовтні 2014 року;
- проведення дискусії щодо актуальних проблем організації освітнього процесу в умовах гетерогенності,
- ознайомлення із досвідом роботи Дитячого соціально-реабілітаційного центру «Сонячне світло» (див. додаток - прикріплена медіапрезентація),
- проведення майстер-класу «Проблемні діти та їх соціальний супровід», «Допомога в навчанні дітям, які зазнали травму».
Запропоновані теми викликали непересічний інтерес в усіх учасників, які активно ділились власним досвідом та міркуваннями щодо вдосконалення роботи із гетерогенними учнями. Особливу зацікавленість керівників навчальних закладів викликав досвід ДСРЦ «Сонячне світло» у впровадженні інноваційних форм навчання дітей, що зазнали травму, організації взаємодії із освітніми установами та соціальними службами, батьками дітей, які тимчасово опинились під опікою центру.
Наприкінці зустрічі всіма учасниками було відзначено очевидну практичну користь від спільної роботи, бажання продовжувати співпрацю із центром та командою ТЕМПУС, прагнення ознайомити із матеріалами круглого столу-майстерні свої педагогічні колективи та впроваджувати окремі заходи в практику діяльності своїх навчальних закладів.
Із великою вдячністю за змістовне та насичене спілкування учасники прощались із господарями та організаторами зустрічі – директором центру Анною Кулібабою, методистом і психологом Ліною Шмідт, вчителями та вихованцями.
У роботі майстерні взяли участь:
Представники органів управління освітою м. Києва:
Зелений Віктор Анатолійович - головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації;
Ямщікова Олена Володимирівна - психолог-консультант Київської міської психолого-медико-педагогічної консультації;
Гулєвич Тетяна Михайлівна - директор ЦПП Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації;
Почупайло Віктор Миколайович - методист психологічної служби Шевченківської РНМК м. Києва.
Директори і представники загальноосвітніх шкіл міста Києва:
Бєлкіна Оксана Григорівна - директор середньої школи № 207 м.Києва
Гаєва Світлана Леонтіївна - директор школи № 78 м.Києва
Дятел Юлія Миколаївна - учитель початкових класів середньої загальноосвітньої школи № 281 м. Києва (директор школи Цимбал Людмила Яківна)
Зубна Наталія Валентинівна - заступник директора спеціалізованої СШ №247 з поглибленим вивченням російської мови у м. Києві
Нетецька Світлана Миколаївна - директор спеціалізованої школи № 47 м.Києва
Чабана Наталія Вікторівна - заступник директора гімназії № 290 та ін.
Представники Дитячого соціально-реабілітаційного центру «Сонячне світло»
Кулібаба Анна Валеріївна Директор Дитячого соціально-реабілітаційного Центру «Cонячне світло»
Шмідт Ліна Петрівна - методист Дитячого соціально-реабілітаційного Центру «Cонячне світло»
Білополова Наталія Федорівна - вчитель української мови та літератури, співробітник Дитячого соціально-реабілітаційного Центру «Cонячне світло»
Представники НПУ імені М.П.Драгоманова – члени проектної команди:
Уліщенко Віолетта Валентинівна – заступник директора Інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації, доктор педагогічних наук, доцент
Гаркавенко Зоя Олександрівна – завідувач Науково-дослідної лабораторії освітніх компетенцій в умовах гетерогенності, доцент кафедри практичної психології Інституту педагогіки та психології, кандидат психологічних наук
Бондарєва Любов Іванівна - доцент кафедри інновацій та інформаційної діяльності в освіті, кандидат педагогічних наук, доцент
Отрох Наталія Володимирівна - доцент кафедри інновацій та інформаційної діяльності в освіті, кандидат історичних наук, доцент.