оболонь і шевченківський район інформаційна зустріч обговорення 2     З початком нового навчального року відновились інформаційні зустрічі команди проекту ТЕМПУС із педагогами та батьками навчальних закладів міста Києва, які присвячені обговоренню проблеми гетерогенності в освітньому середовищі.

9 жовтня в рамках засідання міжрайонного методичного об’єднання соціальних педагогів Оболонського та Шевченківського районів м. Києва відбулась презентація результатів дослідження освітніх потреб учнів, яке проводилось протягом квітня-травня 2014 року, в якому взяло участь більше 60 осіб.
Жвава дискусія розгорнулась навколо питання, пов’язаного із проблемами адаптації та інтеграції дітей, які тимчасово переміщені із зони проведення АТО, і більшістю учасників зустрічі розглядаються як специфічна гетерогенна група. Серед дітей-переселенців чимало дітей з особливими освітніми потребами, дітей із соціально неблагополучних родин.

Модератором зустрічі виступила З.О.Гаркавенко – директор Компетентнісного центру програми ТЕМПУС-ІУ.
Учасникам було запропоновано міні-тренінг «П’ять кроків соціального педагога у роботі із гетерогенними учнями та їх батьками». Результатом тренінгу стало напрацювання першочергових дій соціального педагога навчального закладу, спрямованих на покращення адаптації дітей-переселенців.
     Більшість учасників у підсумку визначили актуальність та безумовну корисність таких зустрічей, оскільки вони сприяють обміну досвідом, формуванню більш цілісної картини професійних дій, розвитку професійної позиції. Окремо учасники зауважили на необхідності та готовності проводити такі зустрічі із педагогами та батьками навчальних закладів.