dsc 0249     16 квітня 2015 р. проф. Нестеренко Г.О., координатором проекту ТЕМПУС-543873 та доц. Гаркавенко З.О., зав. Науково-дослідною лабораторією освітніх компетенцій в умовах гетерогенності було проведено майстер-клас на тему «Вихователь серед дитячої різноманітності: як захистити права кожної дитини».

Майстер-клас було організовано в рамках Всеукраїнського науково-методичного семінару «Інноваційні технології в дошкільній освіті України: правова охорона дитинства». Цей семінар щорічно відбувається в Інституті розвитку дитини НПУ імені М.П. Драгоманова і традиційно збирає велику аудиторію професіоналів з дошкільної освіти, науковців та практиків: вихователів і директорів дитячих садків, методистів відділів освіти. Метою семінару 2015 р. було привернути увагу суспільства до дотримання і захисту прав дитини в Україні та діяльності соціальних інституцій, спрямованої на забезпечення реалізації дітьми своїх прав; висвітлити психолого-педагогічні аспекти правового виховання молодого покоління та сучасні технології формування правової культури особистості.
   За допомогою запропонованого майстер-класу модератори намагались продовжити поширення концепції педагогіки різноманітності та гетерогенності на систему дошкільної освіти м. Києва. Їм вдалось викликати інтерес в аудиторії шляхом постановки проблемних питань і групового аналізу ситуацій, пов’язаних із роботою з гетерогенними групами.
Інститут розвитку дитини НПУ імені М.П. Драгоманова традиційно бере активну участь у реалізації завдань проекту ТЕМПУС «Підготовка педагогів та освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами й організаціями». Хочеться побажати, щоб ця співпраця була довготривалою і успішною.